Kayseri Ulaşım’a Zam Geldi !

yorumsuz
717 views
Kayseri Ulaşım’a Zam Geldi !

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sitesinde Gelen Açıklama ;

Ücret tarifesi değişti, abonman kart uygulaması başlıyor

Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücret tarifesinde düzenleme yaptı. Yeni düzenleme abonman kart uygulamasını da getiriyor. Abonman kart uygulamasından yararlanacak yolcular ücret düzenlemesinden etkilenmeyecekler.

2014 yılından bu yana toplu taşıma ücretleriyle ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamış olması ve artan maliyetler toplu taşıma ücretlerinde fiyat ayarlaması yapılması zorunluluğunu ortaya çıkardı. Büyükşehir Belediyesi fiyat ayarlamasından halkın en az etkilenmesi için yeni uygulamaları da hayata geçirdi.

Yeni fiyat ayarlamasından toplu taşıma araçlarını sürekli kullanan yolcular ve öğrencilerin etkilenmemesi amacıyla 35 gün süreli, 50 binişlik öğrenci ve tam abonman kart uygulaması kararı alındı. Uygulamaya 1 Nisan tarihinden itibaren geçilecek. 35 gün geçerli 50 binişlik tam abonman kartın fiyatı 87,50 TL, öğrencilerin kullandığı indirimli abonman kartın fiyatı ise 57,50 TL oldu. Böylece tam abonman kart kullananlar bugüne kadar olduğu gibi 1 lira 75 kuruştan, indirimli abonman kart kullananlar ise 1 lira 15 kuruştan toplu ulaşım araçlarını kullanmaya devam edecekler. Öte yandan, Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile öğrencilerin fiyat artışlarından daha fazla etkilenmemeleri için şehir içi toplu taşıma hizmeti veren otobüs ve işletmelerine her bir öğrenci için ilave 20 kuruş; serbest binis kartı sahibi olan 65 yaş üzeri, şehit yakını, gazi ve engelli yolcular için de toplu taşıma araçlarında karşılaştıkları olumsuzlukları giderme adına Büyükşehir Belediyesi tarafından 60 kuruş ödenmesi kararı alındı.

Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından alınan kararla yeni ücret tarifesi şöyle oldu:

Tam Kart: 2,10 TL

Öğrenci Kart: 1,30 TL

Öğretmen Kart: 1,75 TL

1 Binişlik Manyetik Kağıt Bilet: 2,50 TL

Tam Abonman 50 Geçiş: 87,50 TL (Tek Binis 1,75 TL)

Öğrenci Abonman 50 Geçiş: 57,50 TL (Tek Binis 1,15 TL)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

UA-77359775-5