Rogaine Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır ?

yorumsuz
44 views
Rogaine Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır ?

Rogaine Nedir

Rogaine adını verdiğimiz ürün dünyaca ünlü ilaç üreticisi olan Pfizer firması tarafından üretilmekte olan ve oldukça başarılı sonuçlarla pazara sunulan bir çeşit saç dökülmesini önleyici ve saç çıkarıcı üründür.

Amerika ve Avrupa’da Dermatologlar tarafından yapılan Klinik Testlerinde başarılı sonuçlar alan Rogaine Saç İlacı zaman içerisinde birçok Dermatolog tarafından kullanılmaya ve önerilmeye başlanmıştır.

Bilgilendirme : www.rogainetr.com Adresinde Güvenli Bir Şekilde Temin Edebilirsiniz

Rogaine Foam İlacı ülkemizde çok fazla geriye yönelik bir maziye sahip değil. Ancak Dünya çapında aldığı başarılar göz önüne alındığında ve ülkemizde çok fazla görülen saç dökülmesi sorunu dikkate alındığında kısa sürede başarılı bir çıkış yaşayacak gibi görünüyor.

Yapılan testlerde erkek tipi saç köklerinde oldukça başarılı sonuçlar vermeyi başaran ilacın saç olan bölgelerdeki saçları güçlendirdiği, saç olmayan birçok noktada ise saç çıkmasına yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Yani ürün oldukça başarılı bir sonuç listesini karşınıza koyabilmektedir.

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan “Gıda ve İlaç Kurumu” tarafından Resmen onaylanan ve önerilen tek Saç Çıkarıcı İlaç olan Rogaine bu noktada da hem rakiplerine hem de ilaca güvenmeyenlere büyük bir fark yaratmayı başarmıştır.

Rogaine Kullanımı

Öncelikle ilacı sabah veya akşam saatlerinde kullanabilirsiniz. İlacı kullanmadan önce saç derinizin temiz ve kuru olması gerekmektedir. Gün boyu terlemiş bir saç serisine uygulamak pek verimli olmayacaktır.

Bu sebeple saçların önce yıkanması sonrasında ise Havlu ve Kurutucu ile iyice kurutulması gerekmektedir. Daha sonrasında ilacı uygulayabilirsiniz.

İlacı kullanmak için öncelikle kutu içerisinden çıkan tüpü 1 ML çizgisine kadar dolduruyoruz. Sonrasında bu solüsyonu saç derisine uygulamamız gerekiyor. Uygulamayı mümkün olduğunca deriye yapmamız gerekiyor. Şampuan sürer gibi saçlara sürmüyoruz. Solüsyonun direkt olarak deriye ulaşmasını sağlamamız gerekiyor.

Saç derisine dikkatli bir şekilde uygulanan Rogaine ortalama olarak 15 – 20 dakika içerisinde saç derisi tarafından emilecektir. Ancak bu olayın hızlanması isteniyor bu durumda sürülen solüsyon hafif hafif parmaklar ile deriye yedirilebilir. Bu pek de gerekli olmayan bir durumdur.

Akşam saatlerinde uygulama yapacaksanız eğer dikkat etmeniz gereken diğer bir noktada solüsyonun iyice kurumasını beklemek olmalıdır. Aksi durumda solüsyon yastık sayesinde yüzünüze veya kafanızın başka yerlerine ulaşabilir. Bu durumda da istenmeyen tüylenmeler başlayabilir.

Bu sebeple gece yatağa yatmadan önce Rogaine İlacı kullanıyorsa bir yarım saat kadar yastığa kafayı koymamak gerekecek demektir.

Solüsyon kullanıldıktan sonraki 4 saat içerisinde saçların ıslanması veya yıkanması engellenmelidir. Deriye iyice işlemesi ortalama 4 saat sürmektedir. 4 saat geçtikten sonra sorun kalmayacaktır.

İlaç kullanıldıktan sonra fön makinesi vb. kullanmayın. İlacın kendiliğinden kuruması ve deri tarafından emilmesini bekleyin.

Saçınızda kepeklenme, dökülme vb. durumlar meydana gelmeye başlarsa doktorunuz ile görüşünüz ve kullanıma o şekilde devam ediniz.

Günde 1 kez kullanılması yeterli olacaktır. Sabah ya da Akşam tercihi size kalmıştır.

Rogaine Türkiye Güvenilir Satış Kanalı :
https://rogainetr.com/

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

UA-77359775-5