Ak Parti’ye geçen başkana İYİ Parti’den sert tepki

yorumsuz
341 views
Ak Parti’ye geçen başkana İYİ Parti’den sert tepki

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinden istifa ederek AKP’ye geçen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlmek ve AKP’ye tepki gösteren Ataş, AKP iktidarının tükenmişlik sendromu ile şirazesini kaybettiğini ve bu tükenmişliğin üzerini kapatmak için de küçük düşürücü ve aşağılayıcı yola başvurduğunu belirtti.

Ataş, “İYİ Parti’de bulunan Kayseri İncesu Belediye Başkanı siyasi tehdit ve baskılara dayanamayarak, kendi menfaat, çıkar ve siyasi ikbali için AKP’ye geçmiştir.” dedi.

“İncesu sevdalısı olduğunu söyleyen bu zatın borç batağında olduğu söylediği belediyesine 700 bin liralık lüks makam aracı alması da İncesu sevdasında ki samimiyetini göstermektedir.” diyen Ataş, “Bu lüks ve şatafat düşkünlüğü sayesinde yeni geçtiği partide hiç zorluk çekmeyecektir.”

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerindeki başarısızlığı içine sindiremeyen AKP iktidarı, milletin kararına saygı göstermeyerek kaybettiği belediyelerin belediye başkanlarını hizmet alamazsınız, gelirlerinize ipotek koyulur, hizmet ettirmeyiz, belediyenize kayyum atanacak gibi baskı altına alıp, siyasi tehditlerde bulunup, sonrasında da AKP’ye geçerseniz borçlarınızı biz öderiz, gelirlerinizi artırırız, ilçenize hizmet götürürüz gibi siyasi rüşvetlerle kendi partilerine geçirme adına kirli ayak oyunlarına başvurmaya başlamıştır.Bu ayak oyunları da özellikle partimiz üzerinde oynanmaktadır. Çünkü İYİ Parti sayesinde yerel seçimlerde değişmez denilen değişmiş, değişim süreci başlamıştır. Bunun karşısında da milli iradeyi ağzından düşürmeyen iktidar, milli irade hırsızlığına başlamıştır.

Kendi yol arkadaşlarına, başbakanına ve bakanlarına dolandırıcı yaftasını vuran, her türlü aykırı sesi baskı ve tehditlerle kısmaya çalışan, Tükenmişlik sendromu ile şirazesini kaybeden AKP iktidarı, bu tükenmişliğinin üzerini kapatmak için birçok küçük düşürücü ve aşağılayıcı yola başvurmaktadır.

AKP içinden doğan ve doğacak partilerin kendilerine vereceği zararı, ikiz parti sancısını azaltmak adına giriştiği siyasi ahlaksızlık ve çürümüşlüğünü, AKP yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı tarafından organize edilen milli irade hırsızlık girişimleri ile kapatma gayretine düşmüştür. Bu genel başkan yardımcısı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı ve AKP’lilerin gözünde siyasi prestijini kaybetmiştir. Kaybettiği bu prestijini Kayseri, Yozgat ve başka illerde bu tür ahlaksız siyasi girişimlerle kazanmaya çalışmaktadır. Ancak ne yapılırsa yapılsın millet gerçekleri görmüş ve ona göre sandıkta cevap vermiştir.

kirli ayak oyunları içinde ki herkese kendi genel başkanları Sayın Erdoğan’ın “Siyaset, ilkelerle, prensiplerle, belli değerlerle yapılan, yapılması gereken bir iştir. Ahlakı, ilkesi olmayan siyasetin ne ülkeye ne de millete faydası olur. Rüzgârgülü gibi esintiye göre yön değiştiren, eğilip bükülen bir siyasi anlayış, popülizmin bataklığında debelenmeye mahkûmdur” sözlerini hatırlatmak isterim.

Tüm bu siyasi ahlaksızlıklar temelinde İyi Parti’de bulunan Kayseri İncesu Belediye Başkanı siyasi tehdit ve baskılara dayanamayarak, kendi menfaat, çıkar ve siyasi ikbali için AKP’ye geçmiştir.

Çöküş içerisinde ki AKP’nin son vagonuna binerek, kendi siyasi geleceğini de bitirmiştir. Zaman bunu net bir şekilde ortaya çıkaracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

UA-77359775-5